Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı Tespiti No comments

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur yazımızda hem kendi başınıza neler yapabilceğiniz hemde hizmet alırken nelere dikkat edeceğinizi belirttik. Su kaçağı sorunu genel bir tabir olsa da bir çok farklı şekilde yapılarda ortaya çıkabilir. Düşündüğünüz her tesisat arızası su kaçağı olmayabilir. Ayrıca her su kaçağı sorunu için tesisatçı çağırmanızda gerekmeyebilir. Bunun için yaşadığınız sorunun ne olduğu tam olarak bilmek ve anlamak gerekecektir. Bazen conta değişimi ve temizliği ile bir su kaçağı sorunu çözülebilirken kimi zaman ise zemin içndeki tesisat borusundaki çatlağa ulaşmak gerekmektedir. Farklı derecelerde oluşan su kaçakları için herşeyden önce sorunun tam tespiti gereklidir.

Mutfak Tesisatında Su Kaçağı

Binada su tesisatının yoğun geçtiği ve bulunduğu yerlerden biri mutfaklardır. Islak zemin alanı olan geçen mutfaklarda sıva altı, fayans altı ve sıva üstü tesisat boruları bulunabilir. Mutfak su tesisatında kaçak nasıl bulunur sorusuna verilecek cevap ise yine sorunun şekline göre değişecektir. Eğer gözle görülmeyen bir yerde su kaçağı varsa su kaçağını bulmak için kesinlikle cihazla kullanıması gerekecektir. Genelde tesisattan gelen tazyikli su tesisat borularında yıpranma, çatlama ve patlağa neden olabilir. Fayans altında oluştuğu gözlemlediğimiz bu sorunlarda alt katta oturan komşunuz tavanından su alt kata sıza ve şikayet alırsınız. Su kaçağı bulma işlemlerinde kameralı ve görüntü veren cihazlarla yerin tespiti kolay olup hemen müdahale edilip tamiri gereklidir.

Su tesisatındaki kaçaklarla mücadele

Su kaçağı binanın en ciddi tesisat sorunlarının başında gelir. Gözle görülmesi pek mümkün olmayan su kaçakları kameralı ve ses dinlemeli cihazlarımızla kolayca bulunmaktadır. istanbul su kaçağı tespiti servisimiz her gün sizlere bu tür sorunlarda hizmet vermektedir.
Kaçak su bulma işlemlerinde kırmadan tespit yapmak mümkündür. Bulunan kaçağın tam tamiri için en fazla bir fayans boyutu kadar lokal kırma yapılır sorunlu tesisat borusuna ulaşılır ve tamir yapılır. Mutfaklarda sadece fayans altı değil farklı yerlerden geçen tesisat borularında da su sızıntısı ve kaçağı oluşabilir.

Banyo tesisatındaki su kaçağı

Bir ıslak zemin alanıda banyolardır. Suyun bolca ilişik olduğu banyolarda da tesisat sorunları yoğun şekilde yaşanır. Heme lavabo hem klozet hemde küvet tesisatlarında zamana zaman su sızması ve su kaçağı görülür. Yanlış tesisat yapılanması, evde yapılmış önceki dönemlerdeki tadilat işleri ve şebeke suyundaki tazyik nedeni ile tesisatta çatlama ve patlak oluşabilir. İstanbul merkez su kaçağı tespiti servisi olarak Banyo su kaçakları içinde kameralı özel cihazlarla tespit yaptırmanızı önermekteyiz. Banyoda fayans altı tesisat boruları ve atık su tesisatında bu cihazlarla kontrol yapılmalıdır.

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur yazımızda sizlere kısa bilgiler vermeye çalıştık. Su kaçağı sorunları ve arızaları ile ilgili sitemizde bir çok bilgilendirici paylaşım bulunmaktadır. Lütfen diğer yazılarımızı da inceleyiniz.