Su Sızıntısı Tamiri

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı Tespiti No comments

Yaşam alanlarımızda oluşan Su Sızıntısı Tamiri sorunları oldukça fazladır. Bu sorunların günümüz teknolojileri sayesinde kolayca bulunması kaçınılmaz hale geldi. Yalnız bu cihazların bulunduğu firma sayıları oldukça azdır. Merkez Su Kaçağı Tespiti olarak teknolojinin bize sunduğu cihazları uygulayarak sizlere daha kaliteli hizmet sunuyoruz. Beklentilerinize yanıt vermek ve yaşam alanlarınızdaki sorunları daha profesyonel bir şekilde çözmek adına buradayız.

Evinizde veya işyerinizde Su Kaçağı var mı?  Aslında bunu anlamanın en iyi yolu su sayacını kontrol etmekten ibarettir. Eğer su musluklarınız ve vanalar kapalı olduğu halde sayaçınız çalışmaya devam ediyorsa bu durum su kaçağı problemiyle karşı karşıya kaldığınıza ibarettir.Duvar ya da zeminde küflenme, ıslaklık ve renk değişimi görüyorsanız ya da su faturanızda bir önceki aylara göre bir artışla karşılaştıysanız sizin de başınız su kaçağı ile dertte demektir. Su kaçağı, geçmiş dönemlerde uzun ve sancılı bir tamirat sürecine işaret etse de, günümüzde modern cihazlar sayesinde Kırmadan su kaçağı tamiri yapmak mümkün.

Su Kaçağı Tamiri İçin Profesyonel Yardım Alın

Eğer eski ve uzun yöntemlerle tamir yaptıracaksanız büyük bir ihtimal tuvalet, banyo ve mutfağınızı kullanamayacaksınız. Aynı şekilde tamir işleminin sağlanacağı yerdeki sağlam olan fayansların, aparatların ve tesisatın da zarar görmesi oldukça olası. Tamirat işlemi uzun süreceğinden, yüklü bir fatura ile karşılaşırsanız da şaşırmayın. Eğer tüm bu süreci yukarıda belirttiğimiz gibi sancılı bir şekilde geçirmek istemiyorsanız yapmanız gereken uzman bir ekiple temasa geçmek.

İşin en zor kısmı olan tespit aşaması, kırma işlemi olmadan gerçekleşmektedir. Bununla beraber tamirat için kırılması gereken alanın da net olarak tespit edilmesi, tamirat ve tadilat aşamalarının oldukça hızlı gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Su Sızıntısı Belirtisi Nelerdir?

Su sızıntıları belirtilerinin bazıları gözlemlenebilir bazıları ise işaretlerden anlaşılabilir. Gözlemlenen taraflar tavan yada zeminde ıslaklık olup olmaması ayrıca sızıntının olduğu alanlarda yoğun bir küf kokusu ve görüntüsü olarak sayılabilir. Küf oluşumu, sızıntının uzun bir süreden beri var olduğunu gösterir.

Fayans ve parke gibi döşemelerin içinde bulunan tesisatlarda, sızıntının gözle görülebilmesi imkansızdır. Ancak bazı işaretleri takip ederek, sızıntı olduğu tahmin edilebilir. Mesela aşırı miktarda gelen su faturaları, tesisatlarda bir problem olduğunun işaretidir. Böyle bir durumda ana vanalar kapatılmalı ve su sayacı kontrol edilmelidir. Vanalar kapatıldığı halde su sayacı dönmeye devam ediyorsa, tesisatlarda sızıntı var demektir.