Su Patlağı Nasıl Bulunur?

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma No comments

Yaşam alanlarında tesisatlarda çok fazla sorun yaşanır. Peki Su patlağı nasıl bulunur? ve çözümü nasıl olur? merak edenler için kısa ve öz bir yazı paylaştık. İstanbul su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız Merkez tesisat sizleri ev, konut tesisat sorunları hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Su patlağı nasıl bulunur? merak ediyorsanız gelin birlikte bakalım. 

Su Patlağı Nedir?

Su patlağı nasıl bulunur? cevabından önce su patlağının ne olduğu hakkında biraz bilgi verelim. Sokaklar da sıkça gördüğünüz su patlakları ile evlerde oluşan patlaklar birbirinden farklıdır. Şehir kanalizasyon ve şehir su hatları iski kontrolünde olup müdahaleler yine belediye tarafından yapılmaktadır. Evlerde ise farklı bir çok nedenden ötürü su kaçağı yaşanabilir. Tesisat borularında oluşan çatlak ve sızıntılar su patlağı olarak adlandırılır. Su patlağı bazen ufak boyutlar ve hacimde olurken bazen de ciddi boyutlarda oluşabilir. Peki Su patlağı nasıl bulunur ve çözümü nasıl sağlanır gelin bunuda inceleyelim.

Su Patlağını Nasıl Bulunuyor?

Su Patlağı nasıl bulunur? Aslında profesyonel firmalar içi su patlağı bulma için yöntemler belli olsa da sizlere hala eski tip yöntemler ile yapılan işlemden başlayalım. Klasik ve eski usul dediğimiz bu yöntemler su patlağının bulunmasında hala amatör kişiler tarafından kulanılmaktadır. Eğer evinin odalarında duvarda nemlenme, boya dökülmesi, kabarma, su damlaması, rutubetlenme varsa bu eski yöntem de su kaçağı ve patlağına işaret etmekteydi. Eğer böyle sorunlu durum görülürse hemen o alanda tesisat borusuna ulaşana kadar kazı ve kırma yapılırdı. Ancak burda yanılma oranı oldukça yüksektir. Boşu boşana kırma yapılan binlerce mekan, bina bulunmaktadır. Sizin burda yapacağınız sadece tesisat firmasını güvenmekten öteye geçmemektedir. Sonuç ise ciddi şekilde tadilat sorunu ile karşı karşıya kalmanız ve yine ciddi masrafla karşılaşmanızdır. Peki bu tür sorun yaşamak istemiyorsanız ne yapmalısınız? Su patlağı nasıl bulunur? bu sorunun cevabı da aşağı hadi beraber inceleyelim.

su patlağı

CİHAZLA SU PATLAĞI BULMA

Cihaz olmadan su patlağı bulmak kolay değildir. Profesyonel su kaçağı firmalarından kameralı cihazlarla doğru bir hizmet alırsınız.

Kırmadan Su Patlağını Bulma

Su kaçağı tespiti ve su patlağı bulma işlerinde tek çare kazarak ve kırarak yöntem değildir. Firmamız İstanbul merkez su kaçağı tespiti hiç bir daire ve ev sahibine bu tür sorun yaşatmaz. Kırmadan su kaçağı tespiti için özel cihazları ile adrese gelir ve görüntülü bir şekilde kaçağın yerini nokta tespiti ile bulur. Yıkıp dökmenin önüne geçen bu cihazlar son yıların en faydalı cihazlarıdır. hem konut sahibine avantaj sağlarken hemde tesisat firmalarına avantaj sağlar.

Su patlağı nasıl bulunur? yazımız hakkında görüş ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.