Su kaçağı Neden Meydana Gelir?

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti No comments

Su kaçakları bir ev ortamı ve bina yapısı için en önemli sorunların başında gelmektedir. Çoğu zaman bu kaçakların neden kaynaklandığı dışarıdan bakıldığında anlaşılamamaktadır. Bir diğer önemli ayrıntı ise bu tarz kaçakların içeriden sızıntı yaratması şeklindedir. Bu gibi gizli su kaçaklarının tespiti oldukça önem taşır niteliktedir. Su kaçakları genellikle eskiyen bina su tesisatı, binada meydana gelen hasarlar, bina yapımı esnasında hasarlı boru döşeme gibi pek çok nedenden kaynaklanabilmektedir. Özellikle su sistemi döşeme çalışması esnasında dikkatli olmak gerekiyor.

Su kaçağında En önemli detay ise işi bilen ve uzman ekiplerce su sistemi çalışmasının yapılması gerektiğidir. Bir diğer önemli detay ise bina içine giren suyun akışının gereğinden fazla olması da su borularında sızıntı ve basınca bağlı nedenlerle patlama oluşturması nedeni ile ortaya çıkabilmektedir. Bu tarz sorunların ileride yaşanmaması için su tesisatı sisteminin çok dikkatli bir çalışma ile yapılması gerekmektedir. Su kaçağı tespiti bu süreçten sonra yapılması gereken önemli tespitlerin başında gelmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti bina sistemi için en önemli özelliklerden biridir. Bazı su kaçakları dışarıdan görüldüğü şekilde tespit edilebilirken, bazı tespitler ise yüzeysel olmayıp daha içeride yer alan boru sistemi ile ilgi olabilmektedir. Bunun için ise profesyonel sistemler ile tespitin yapılması gerekir. Bunun için ise kameralı cihazlar, ya da sisteme özel su kaçağı tespiti yapabilen aparatlar kullanılmaktadır. Özellikle apartman dairelerinde sık sık meydana gelen bu kaçaklar belli bir süre sonra ev zemini için de tehlike oluşturuyor. Bu nedenle ev temeli atılmadan önce su tesisatı projesinin doğru çizilmesi ve sağlıklı bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Su tesisatı tespitini firmamız olarak kamera sistemlerimi ile yapmaktayız. Özellikle kullanmış olduğumuz cihazların son teknoloji k sistemde olması nedeni ile nokta atışlar yaparak, su kaçağı ile ilgili sorunları tespit edip çözüm yoluna gitmekteyiz.

Su kaçağı tespiti yapmadan önce binanın yapısı, yaşı ve tesisat aşamasında nasıl bir çalışmanın yapıldığının bilgisi önem taşımaktadır. Bu nedenle tespit işleminden önce gelen ekibin bu tür detayları gözden kaçırmaması oldukça önem taşımaktadır.

Su Kaçağı Önlenebilir Mi?

Su kaçağı tespiti yapılırken profesyonelce çalışmak en önemli seçeneklerden biridir. Bu süreçten sonra yapılması gereken tesisatın gerekli ölçülerde tamir edilmesidir. Ancak su kaçakları ile karşılaşmamak için yapılması gereken kaliteli malzeme kullanılması ve bina yapımı aşamasında ya da kaçak tespitinden sonra doğru bir tamir aşamasının yapılmasıdır. Bunun için bizler firmamız olarak sil baştan su tesisatınızı yenileyebilir ve var olan su kaçağı tespitinizi yerinde yapabiliriz. Gönül rahatlığı ile uzman ekibimizden su tesisatı sorunlarınız da İstanbul da Anadolu Yakası ve Avrupa yakası tüm ilçelerinden ve semtlerinden bizlere ulaşıp destek alabilirsiniz.

www.merkezsukacagi.com