Su kaçağı nasıl bulunur

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı Tespiti No comments

Su kaçağı nasıl bulunur ? Evde kendiniz su kaçağını bulabilir misiniz? bu merak edilen soruları kısa şekilde yanıtlayacağız. Su kaçağı nasıl bulunur sorusu için verilecek cevaplar da yöntem ve teknik farklılıkları olsada günümüz teknolojinde sadece bu amaç için üretilmiş olan cihaz ve makineler bulunmaktadır. Bu makinalar yardımı ile fazla bir yeteceğe gerek duyulmadan su kaçağı kolayca bulunmaktadır. Makinesiz su kaçağı bulmak ise genelde tecrübeye dayalı ve tahmine dayalı bir işlemden öteye geçmez.

Su Kaçağı Bulma Belirtileri

Önceki senelerde evlerde oluşan su kaçağı cihaz olmadan bulmaktaydık. Duvarların üzerinden kararma, nemlenme, boya dökülmesi, rutubetlenme gibi belirtiler su kaçağına işaret edebilirdi. Sadece duvarda da değil binada tavan kısımlarında da aynı belirtilere rastlamak mümkündü. Bunun dışındaki yöntem ise son derece basit olan tüm musluklarınızı kapatıp ana su vanasının saatinin dönüp dönmediğine bakmaktır. Şayet tüm musluklar kapalı olduğu halde saatiniz yazmaya devam ediyorsa su tesisatınızda bir yerde mutlaka kaçak vardır. Su kaçağı bulma işleminden önce her yer baştan sona kontrol edilmesi gerekirdi.

su kaçağı nasıl bulunur

Su Kaçağını Bulmak İçin

Şayet su kaçağından kesin eminseniz sıra nerede oluştuğunu bulmaya ve anlamaya gelmiştir. Su kaçağı nasıl bulunur yada elinizde su kaçağı bulma cihazı yoksa tam yerini nasıl tespit edersiniz. Tesisat ustalarının yapmış olduğu işlem belirtilerden yola çıkmaktır. Eğer bir duvarda kararma, boya dökülmesi varsa bu alana yakın yerden geçen tesisat borularına ulaşmak çözümdür. Bu nedenle eski tesisat ustaları tamamen tahmini bir işlem ile kırmaya başlar ve kırılan yerde ıslak bir zemin bulununcaya kadar devam ederdi. Pek sağlıklı bir yöntem gibi görünmediğini biliyoruz ancak önceki senlerde eldeki alet ve makine sayısı yetersiz yada hiç olmadığı başka bir çare de yoktur.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

su kaçağı nasıl bulunurSu kaçağı nasıl bulunur sorusunu cevapladıktan sonra herkes için en önemlisi olan kırmadan su kaçağı bulma üzerine net bilgi vereceğiz. Bina yapı endüstrisi için üretilen bir çok toplum ve yapı inşasına faydalı cihaz ve makine bulunmaktadır. Su kaçağı tespiti cihazları da bunlardan biridir. Kameralı olan bu cihazlar su kaçağını elimizle koymuş gibi bizlere bulur ve kolayca tamirin yolunu açar. Kameralı cihazlar haricinde ses dinleme cihazları da bulunmaktadır.