Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti No comments

Su kaçağı bulma yöntemleri sorunun türüne göre değişir demek çok daha doğru bir bilgi olur. Çünkü İstanbul da hafta başından sonuna kadar çeşitli servis işlerine gitmekte ve her dairenin türlü türlü sorunları yaşadığını görmekteyiz. Her ne kadar Su kaçağı bulma için yapılacak işlemler belli olsada tesisat yapısı ve sebepleri üzerine bir yöntem tercih edilir. İstanbul Su Kaçağı tespiti için firmamız tarafından öncelik verilen konu kırmadan su kaçağını bulmak yönünde olup bu neticeye ulaşmak için yöntemler farklılık gösterir.

Su Kaçağı Yöntemleri Nelerdir?

Eski yöntem genelde tek tipti. Tesisat ustasının tecrübesi bu yöntemde ön plana çıkardır. Tahmine dayalı olan bu yöntemde ıslak bir zemin, yer aranırdır. Yada ıslak nemli bir yer bulunana kadar tahmini yerlerde kırma yapılırdır. Ancak bu yöntem oldukça riskli bir yöntemdir. Riskin nedeni karşınıza çıkacak maliyet, tadilat masrafıdır. Su Kaçağı Bulma Yöntemleri arasında bu teknik günümüzde kullanılmaması gerekmektedir. Bunun yerine yeni yöntem olan cihazla su kaçağı bulma yöntemidir. Cihazların bir çoğu kameralı olup suyun sızdığı alan ekranda kolayca görüşmektedir. Bu sayede su kaçağını bulmak için kırma dökmeye de gerek kalmamış olur.

su kaçağı yöntemi

Su Kaçağının yerini bulurken kameralı cihazla beraber bir çok İstanbul Su kaçağı firması akustik ses dinleme cihazıda kullanmaktadır. Su Kaçağı Bulma Yöntemleri arasında ses dinleme yöntemi şu anda çok popüler olmasada ileriki yıllarda çok daha fazla popüler olacaktır.

Tesisat kaçak kontrolü yazımızı okudunuz mu?