Robotla Su Kaçağı Tespiti

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti No comments

Firmamız su kaçak tespit yöntemleri için Robotla Su kaçağı Tespiti için robot cihazlar kullanmaktadır. Robot cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkündür. Gider borularında meydana gelen su kaçaklarında ise kameralı su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Gider borularının ek yerlerinde conta kayması veya pimaş borularındaki çatlaklardan dolayı meydana gelen su kaçakları, kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilebilmektedir.

Aynı zamanda bu cihazlarımız arasında akustik dinleme cihazıda bulunmaktadır. Akustik dinleme cihazı özellikle temiz su tesisatlarında kullanılan bir cihazdır. Temiz su tesisatında, suyun basıncı yüksek olduğu için su kaçağının sesi rahatlıkla duyulmaktadır. İstisna durumlarda akustik dinleme cihazı ile su kaçağının sesi duyulmayabilir. Bu gibi durumlarda, merkez su kaçağı ekipleri şebeke suyunun basıncını yükselterek akustik dinleme cihazı ile duyulmasını sağlarlar.

Su Kaçağı Genelde Nerelerde Meydana Gelmektedir?

Suyun yoğun olarak kullanıldığı alanlarda daha fazla gün yüzüne çıkan arızalar, özellikle de eski yapılarda meydana gelmektedir. Yeni binalarda da kötü malzeme kullanımından dolayı son dönemde sıklaşmıştır. Bunların dışında, tazyikli su, kireç miktarının fazlalılığı gibi sebepler de zamanla su borularına zarar su sızıntısı problemlerine sebebiyet verebilmektedir.

Müşterilerine çözüm odaklı ve su kaçağı tespiti yapılırken ise sorunlu bölgenin noktasal olarak bulunması gibi faydalı ve etkili yöntemlerin uygulanması sayesinde merkeze uzak ilçelerde de son derece profesyonel çözümler piyasada meydana gelmiş bulunmaktadır. Günümüzde yapılan ileri teknik yöntemlerinin her adım da işleri kolaylaştıracak düzeyde Su Kaçağı Bulma ‘nın daha hasarsız ve daha çok çözüm odaklı olması sizleri olduğu kadar tesisatçıların da işini rahatlattığı için tercih edilmesinde oldukça sık kullanılan bir hale getirmiştir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir? 

Neredeyse her ev içerisinde meydana gelen durumlardan bir tanesi su kaçağı durumları olmaktadır. İşte evleriniz ya da ofisleriniz gibi yerlerde bu durumların olduğunu düşünüyor iseniz şu belirtilerden rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.  

  • Bu anlarda su açık olmasa bile sayaçlar sürekli dönecektir.
  • Normal zamanlara oran ile daha yüksek fatura ödeyebilirsiniz.
  • Banyonuza yeni bir tadilat yaptırmış olmanıza rağmen alt katta oturan komşunuzun tavanında sararmalar meydana gelebilir.
  • Seramik ya da fayanslar arasında yer alan derzler sararmaya başlayacaktır.
  • Duvarlarınızda rutubet ve nem oranı çoksa.

Merkez su kaçağı tespiti konusunda uzman ve deneyimli kadrosuyla bu gibi sorunlarınızı ortadan kaldırmak için haftanın 7 günü istediğiniz saatte hizmet vermektedir. www.merkezsukacagitespiti.com sitemizi ziyaret ederek firmamızla ilgili detaylı bilgiyi alıp bizimle iletişime gecebilirsiniz.