Klozet su kaçırıyor

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Tıkanıklık Açma No comments

Klozet su kaçırıyor diyorsanız çözüm aramaya başlamışsınızdır. Tesisat ustası çağırmadan kişisel olarak yapabileceğiniz bir kaç detayı sizlere buradan anlatalım. Klozetiniz su kaçırıyorsa muhtemelen iç kısımda su akıntısı vardır. Bunun için rezervuar kapağını açmalı ve içini kontrol etmelisiniz. Klozet rezervuarını açtığınızda iki parça ekipman göreceksiniz. Birincisi şamandıra ve ikincisi ise su çıkışının sağlandığı basma düğmesinin olduğu mekanizmadır. Klozet iç bünyesinden su kaçırıyorsa %90 oranında sorun su çıkışını sağlayan kısımdadır.

Klozet Tuvalet Su Kaçağı

Klozet tıkanması, su kaçağı, su geri basması ve atık su tesisat sorunlarının tümü için İstanbul da her ilçede semtte sizlere hizmet vermekteyiz.

Sökme ve Tamir Etme

İlk yapmanız gereken tamir onarım işlemine başlamadan önce klozet rezervuar vanasını kapatmanızdır. İki adet musluk dan biri olan rezervuar vanasını kapatmanız yeterlidir. Basma düğmesinin olduğu mekanizmayı sola çevirerek çıkarabilirsiniz. Bazı sorunlarda bu mekanizmayı sökmeden de çözüm sağlanabilir. Rezervuar içine kireç sökücü döküp deneyebilirsiniz. Bunun haricinde sökülen mekanizmanın altında bulunan conta yıpranmış, çürümüş ve eskimiş olabilir. Genelde söktünüz sistemin alt kısmında beyaz renkte olan ve biraz kalınca contayı göreceksiniz. Su kaçağı oluşmasında contanın mevcut durumu son derece önemlidir. Conta değiştirme kesin çözüm olduğu gibi bazen contayı ters çevirip kullanımda yapılabilmektedir. Klozet su kaçırıyor sorununu rezervuar kısmından alanlar için kesin çözüm budur.

Klozet Tesisat Su Kaçağı

klozet su kaçırıyorHer zaman klozet iç kısımdan sorun çıkmaz. Bazen ana gider tesisatında da sorunlar çıkarabilir. Su geri basması, atık su gitmemesi, su sızması gibi bir çok sorunlar karşılaşabilirsiniz. Tıkanıklık açma servis işlerimizde denk geldiğimiz bir çok farklı türde sorun bulunmaktadır. Genelde eski binalarda, eski tesisat yapılarına tıkanma en sık karşılaşılan sorundur. Klozet içine atılmış olan isimlerin tuvaleti tıkaması nedeni ile bir çok kişi seneler içinde benzer sorunları yaşar. Alt kısımdan klozet su kaçırıyor diyorsanız bireysel olarak sizin yapabileceğiniz pek bir müdehale şansı yoktur.

Tesisat Kaçağı

Klozet su kaçırıyor problemi yaşayanlar tesisat bazlı sorunlarda uzman firmalardan hizmet almalı ve kalıcı çözümler sağlamalıdır. Sürekli benzer sorun ve şikayetleri almak istemiyorsanız İstanbul da sizlere uzman ekipleri ile hizmet verecek merkez su kaçağı tespiti ekibimizi arayabilirsiniz. Tesisat kaçakları için özel cihazları ve deneyimli ekiplerimizle en uygun fiyatlara bu hizmeti sağlamaktayız.