Dinleyerek Su Kaçağı Bulma

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti No comments

Dinleyerek Su Kaçağı Bulma işleri her tesisat ustası tarafından tercih edilen bir durum olmayabilir. Bunun nedeni bu tesisat işi için Akustik ses dinleme cihazı gerekmesidir. İstanbul da her tesisat firmasında bu cihazların bulunması kolay değildir. Kimi tesisat firması cihaz kullanım zorluğu nedeni ile kimi firmalar maliyeti nedeni ile cihaz tercih etmezler. Dinleyerek su kaçağı bulma bazı durumlarda kesinlikle en önmeli yöntem olup mutlaka gerekebilir.

Akustik Su kaçağı Dinleme Cihazları Nedir?

İstanbul da gittiğimiz bazı su kaçağı arızası işlerinde kaçaklar gizli dediğimiz yerlerde oluşur. Hem gözle görülüp bulunamayacağı gibi hemde kameralı cihazlarla bulunması mümkün değildir. İşte tam da burada devreye Akustik ses dinleme cihazları girer. Beton içinde bulunan borularda oluşan kaçaklar belirli bir düzeyde ses akışı sağlar. Su hareket sesi de Dinleyerek Su Kaçağı Bulma dediğimiz yöntemlerle bulunur.

Daire de tavandan oluşan ve yine gözle görülemeyen su kaçağı için akustik ses dinleme cihazları tercih edilir. yapılması gereken kaçağın oluştuğu düşünülen yerlerden cihazı belirli bir süre boyunca duvara dayayıp su hareketliliğini dinlemektir. İstanbul su kaçağı bulma işlerimizde firmamızdaki bütün ekiplerde bu cihaz bulunmaktadır. Eğer daha önce su kaçağı tespiti yaptırdınız ve çözüm alamadıysanız bizlere ulaşıp dinleyerek su kaçağı bulma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.