Dedektörle su kaçağı

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı Tespiti No comments

Dedektörle su kaçağı tespiti yaparak sorundan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Tahmine sayalı ve ustasının deneyimine dayalı işçilik yerine Dedektörle su kaçağı yaptırarak daha garantili bir sonuç alırsınız. İstanbul tesisat firmaları içinde her su kaçağı firması dedektörle su kaçağı tespiti yapamaz. Bunun nedeni firmadan henüz bu doğrultusuda hizmet verecek cihazların olmayışıdır. İstanbul merkez su kaçağı tespiti firmamızda ise her ekibinde dedektörler bulunmaktadır.

Daire Su Kaçağı

İstanbul’da dairelerde eski senelere göre su kaçağı sorunları çok daha fazla görülmektedir. Su kaçağının belirtilerini bir çok kişi artık bilmekte ve hemen müdahale edebilmektedir. Sadece sizin daireniz içinde değil sizden kaynaklalan su kaçağı komşu daire de kendini gösterebilmektedir. Su sayaç kapalı hale getirilerek binada su kaçağı olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Şayet su saati sayıcı musluklar kapalı olduğu halde dönüyorsa kolayca kaçak olduğu anlaşılabilir. Bununla birlikte daire suvarlarında, tavanda, boya dökülmesinde, tavandaki sararmalarda, fayans ve seramik derzlerindeki sararmalarda, duvardaki nemlenme ve rutubetlenme gibi durumlarda su kaçağı anlaşılabilmektedir. Dedektörle su kaçağı işleminde bu yerlerin hepsi gözden geçirilir ve kaçağa kolayca ulaşılır.

Su Kaçağı Bulma

Dedektörle su kaçağı bulma işleminde 3 tipte cihaz yaygın olarak tesisat firmalarında kullanılır. Bunlarda biri görüntülü cihazlardır. En sık tesisat firmaları tarafından kullanılan cihazlardır. Kaçak suyu bulmak için bu cihaz tesisat borularının geçtiği yerlerde gezdirilmek sureti ile kullanılır. Bir diğer cihaz dinleme cihazlarıdır. Akustik ses dinleme adı ile de sektörde bilinmektedir. Suyun frekansı dinlenerek su kaçağının yeri tespit edilmeye çalışılır. Son cihaz ise termal kameralı cihazladır. Bu cihazda son bir kaç yıl içinde popüler hale gelmiş ve İstanbul tesisat firmalarınca kullanılmaya başlanmıştır. Termal su kaçağı cihaları alandaki nem seviyesini de ölçmekte ve sızıntının yeri bu sayede kolayca bulunmaktadır.

Dedektörle su kaçağı tespiti kesinlikle yaptırmanız gereken bir işlemdir. Evde ıslak zeminlerde bulunan seramikler ve fayansların kırılmasını istemiyorsanız, evde kazı işleri ve molozlar yığını oluşmasını istemiyorsanız kesinlikle dedektörle tespit yaptırmanız önerilmektedir. Firmamız İstanbul içinde tüm ilçede mahallelerde dedektörle su kaçağı tespiti hizmeti yapmaktadır. Bizlere ulaşabilir ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.