Banyoda Su kaçağı Neden Oluşur?

By Merkez Su Kaçağı Tespiti In Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti No comments

Banyolar da tesisat alanı geniş olduğu için su kaçağı sorunu sıkça görülür. Banyo da su kaçağı neden oluşur diye sorarsanız buna tek bir cevapla yanıt vermek kolay değildir. Bir çok neden olabilir. Öncelikle tesisatınızın yeni eski olmasına göre bir sonuca ulaşılabilir. Şayet binanız eski ise tesisat boruları artık kullanım ömrünümü tamamlamış yani miadını doldurmuş olabilir. Eğer bina yeni ise yanlış hatalı işçilik nedeni ile Banyo da su kaçağı oluşması muhtemeldir. Yine de bu verdiğimiz cevaplar durumu açıklamayabilir. Firmamız merkez su kaçağı tespiti tüm banyolarda oluşan bu türdeki su kaçağı ve su sızıntılarında profesyonel çözümleri üretmektedir.

Banyo da Sık Görülen Su kaçağı Arızaları

Öncelikle Banyo lavabo tesisatında su kaçağı sorunu görebilirsiniz. Lavabo tesisat boruları kontrol edilmesi, değiştirilmesi ve onarımı ile sorun giderilebilir. Lavabo haricinde Wc Tuvalet bölümünde de su kaçağı arızası yaşanabilir. Wc’ye giden temiz su tesisat borularında çatlak ve bu çatlaklardan oluşacak sızıntılar karşınıza çıkabilir. Pis su giderinde de kaçak oluşma ihtimali yüksektir. Bu yerlerdeki su kaçaklarını gözle görmeniz pek de mümkün değildir. Küvet kısmında da zaman zaman su kaçağı oluşur. Küvet alt kısmındaki giderde sorun, yada küvete gelen temiz su tesisat borularında sızıntı ve kaçak oluşması yüksektir. Son olarak da banyo zemininden yürütülmüş olan su tesisat borularında kaçaklar oluşabilir. Banyo da su kaçağı neden oluşur? gelin biraz daha detaylandıralım.

Daire de Banyonuzda Su kaçağı varsa Bizi Arayın. Banyo su kaçağı sorunlarında aynı gün adresinize geliyor ve kısa bir müdahale ile su kaçağını buluyoruz. Çağrı merkezimizi hemen arayabilir ve destek isteyebilirsiniz. 0216 606 35 67

banyoda su kaçağı

Banyo Tesisatlarında Su Kaçağı Neden Oluşur?

Yanlış Su Tesisat Malzemesi Seçimi : Sıkça denk geldiğimiz ve amatörce yapılmış bir hatadır. Ucuz olsun diye kalitesiz, dayanımı düşük ve en ufak sorunda kaçağa ve sızıntıya sebep olacak tesisat boruları ve malzemelerinde kullanılması kaçağa sebebiyet verebilir. Bu durumda tespit edilen tesisat borularını cihazlarla tespit edilip değiştirilmesi gerekir.

Tesisat Ustası İşçilik Hataları ile Su Kaçağı Oluşur : Malzeme kaliteniz iyi veyahut kötü olabilir. İşçilik hatası varsa bu durum çok önemli olmayacaktır. İşçilik hatalarında yoğunlukla yanlış tesisat su borusu kaynak hataları gelmektedir. Bununla birlikte bina inşaat halinde tesisat borularına zarar verecek beton ve harçların unutması da tesisat arızası almanıza neden olacaktır.

Banyo da Tadilat Sırasında Tesisat Borularının Hasar Alması : Banyonuzda farklı bir nedenle yaptırmış olduğunuz tadilat nedeni ile su tesisat boruları darbe almış ve zarar görmüş olabilir. Başta çok fazla önemsenmeyen bu durum sonrasında ciddi seviyede zararların yaşanmasına neden olur.

Banyoda Su kaçağı Neden Oluşur? yazımız hakkında sormak istediklerinizi bizlere yorum bölümünden yazarak iletebilirsiniz.